O nás


Babíkov z.s. je neziskový spolek, který se snaží začlenit seniory zpět do života. Ukázat jim, že jsou stále potřební, a že nás mají co naučit. Senioři z našeho okolí či z domovů seniorů pro nás vytvářejí krásné výrobky, jako např. bavlněné čepičky pro onkoláčky nebo pletené ponožky pro dlouhodobě nemocné pacienty.

Jak fungujeme

Toto a mnohé jiné je možné tvořit i v klubovně Babíkova, formou našich tvořivý kurzů, kam můžou babičky a dědečkové přivést i svá vnoučata. Pro naše seniory chceme uspořádat zábavná odpoledne či večery.

Naší další aktivitou je pomoc tam, kde je to potřeba - jako je např. azylový dům, dětský domov, centrum pro lidi bez domova a jiné, formou sbírek oblečení, hraček, hygienických potřeb...

Pokud se vám naše činnost líbí a chtěli byste se k nám přidat, neváhejte nás kontaktovat.

Hybná síla spolku

Gabriela je zakladatelka a hybná síla spolku Babíkov.  Výrobky vytvořené seniory žijící ve svých domovech, ale i v domovech seniorů (Příbram, Rožmitál pod Třemšínem, Čenkov a České Budějovice) pomáhají dětem z dětských domovů a miminkům v kojeneckých ústavech. V tomto roce se spolek Babíkov velmi výrazně podílel na organizaci a okamžitém dodávání šitých roušek do nemocnic, domovů seniorů a pečovatelských domů po celé republice. Gabriela je neuvěřitelný dříč a tahoun, ale vždy ji potkáte s úsměvem na tváři. Žije se svým mužem a dvěma dětmi v malé vesnici nedaleko Příbrami.